- Cena bez DPH: 0,00 Kč
- DPH 21%: 0,00 Kč
- Celkem: 0 Kč
Česká republika
| Značka: | ASUS |
| Dostupnost: | není skladem |
| Záruka: | 3 roky |
| Produktový kód: | 90YV0GC2-M0NA00 |
Herní grafická karta ASUS GeForce ROG-STRIX-RTX3060-O12G-GAMIN • rozhraní PCIe 4.0 • architektura Ampere • 12 GB GDDR6 paměti • rychlost paměti 15 Gb/s • 192-bit sběrnice • konektory: 2x HDMI 2.1 • 3x DisplayPort 1.4a (max 4 monitory) • napájení 1x 8-pin • max rozlišení 7680x4320 OpenGL 4.6 • DirectX 12 • 2,7-slot design
21 951 Kč
včetně DPH 21%768 Kč
Spočítat měsíční splátkuO víkendu jsme pro Vás zlevnili většinu produktů. Objednejte tento produkt ještě dnes a získáte jej za sníženou cenu + dopravu zdarma.
Společnost ASUS přináší na trh svou výkonnou herní grafickou kartu ze série ROG Strix. Grafické karty GeForce RTX řady 30 přinášejí špičkový výkon pro hráče i tvůrce. Pohání je architektura Ampere – 2. generace architektury NVIDIA RTX – s novými jádry RT, jádry Tensor a multiprocesory pro streamování, která poskytuje nejrealističtější ray-tracovanou grafiku a špičkové funkce umělé inteligence. Tato varianta poskytuje 12 GB GDDR6 paměti s rychlostí 15 Gb/s.

Od shora dolů byla ROG Strix GeForce RTX 3060 navržena, aby posouvala hranice. Nový design a více kovu obklopuje Axial-tech ventilátory s novým rotačním schématem. Pod lopatkami je větší, působivější pasivní chladič, který je připraven na i to největší vytížení. Deska plošných spojů má také v rukávu nové triky a dokonce i zadní ochranná deska obdržela výkon vylepšující změny. Pro hráče, kteří chtějí z NVIDIA Ampere architektury dostat maximum, je nový přírůstek do stáje ROG Strix ideální volbou.

3 nejmodernější ventilátory poskytují menší rotor, který umožňuje ventilátoru používat delší lopatky. Ve spojení s okrajovým prstencem tak poskytují lepší průtok a tlak vzduchu. 2 boční ventilátory se točí proti směru hodinových ručiček, aby se snížila turbulence. Pro eliminaci zbytečného hluku je karta vybavena zastavovacím režimem, který ventilátory vypne, když teplota karty klesne pod 50°C a spotřeba energie je nízká.

Rozvaděč tepla vede teplo do heatpipes, které ho nesou skrze žebření, jehož rozměry zabírají 2,7-slotu. Zvětšení pasivního chladiče oproti předchozí generaci poskytuje více chladícího výkonu pro nový vysoce výkonný čipset.

Zadní strana ROG Strix grafických karet je vybavena dvěma PWM FanConnect headery, které poskytují přidanou flexibilitu pro stavitele PC. Ventilátory ve skříni mohou být připojeny přímo ke grafické kartě a vyladěny s křivkou, která je založená na teplotě CPU nebo GPU. Poskytuje tak extra nasávání či odsávání vzduchu pro náročné 3D úkoly.

Velká pozornost byla věnována přední straně grafické karty, jelikož je to nejviditelnější část karty v typické konfiguraci. Nový adresovatelný RGB prvek lze přizpůsobit pomocí softwaru Armoury Crate, pro vytvoření jednotného vzhledu s dalšími ROG komponenty. Pro splnění napájecích požadavků GeForce RTX 3060 je na kartě 8-pin konektor, spolu se zabudovaným obvodem, který monitoruje napětí PSU. Obvod je dostatečně rychlý, aby zachytil jakékoliv přechodné stavy, které by mohli způsobit přílišné klesnutí napětí. Když k tomu dojde, rozsvítí se červená LED, která indikuje problém zdroje.

ASUS GPU Tweak II přináší ladění grafické karty na novou úroveň. Umožňuje vám upravovat kritické parametry včetně GPU frekvencí, frekvence paměti a napětí s možností monitorování v reálném čase, skrze přizpůsobitelné rozhraní na obrazovce. Součástí je také pokročilé ovládání ventilátorů, spolu s celou řadou dalších funkcí, které vám pomohou z vaší grafické karty dostat co nejvíce.

NVIDIA DLSS 2.0 je průlomové renderování pomocí umělé inteligence, které zvyšuje snímkovou frekvenci 1,5x (a více) s nekompromisní kvalitou obrazu – to vše pomocí dedikovaných jader Tensor umělé inteligence v GeForce RTX. To vám dává výkonnostní rezervu pro ještě vyšší herní nastavení a rozlišení, které vám zajistí neuvěřitelný vizuální zážitek. Revoluce v podobě umělé inteligence vstoupila do her.
Posuňte své kreativní projekty na novou úroveň díky grafickým kartám GeForce RTX řady 30. Přinášejí akceleraci pomocí umělé inteligence v nejlepších kreativních aplikacích. Opírají se o platformu NVIDIA Studio obsahující dedikované ovladače a exkluzivní nástroje. A jsou konstruovány k odvádění výkonu v rekordním čase. Ať už renderujete složité 3D scény, upravujete video v rozlišení 8K nebo živě streamujete s nejlepším kódováním a kvalitou obrazu, grafické karty GeForce RTX vám poskytnou výkon, který vám nebude bránit v kreativním rozletu.

Jedná se o výkonnou herní grafickou kartu. Pro připojení k základní desce používá PCIe 4.0 slot (PCIe 3.0 kompatibilní). Grafický procesor využívá architekturu Ampere. Byla použito 12 GB paměti typu GDDR6 s rychlostí 15 Gb/s. 192-bit sběrnice. Karta nabízí 2x HDMI 2.1 a 3x DisplayPort 1.4a konektor s podporou až 4 monitorů a max. rozlišením 7680x4320. K napájení je vybavena 1x 8-pin konektorem. Z použitých a podporovaných technologií a softwaru karta nabízí: OpenGL 4.6, DirectX 12, DLSS AI akceleraci, GeForce Experience, ovladače Game Ready, VR, NVIDIA G-Sync, NVIDIA Ansel a HDR. Má 2,7-slot design.
| Procesor | |
|---|---|
| Rodina grafického procesoru | NVIDIA |
| Typ | GeForce RTX 3060 |
| Maximální rozlišení | 7680 x 4320 px |
| Podpora technologie paralelního zpracování | Nepodporovaný |
| Maximální počet displejů na videokartu | 4 |
| FireStream | |
| Paměť | |
| Paměť grafické karty | 12 GB |
| Typ paměti grafické karty | GDDR6 |
| Paměťová sběrnice | 192 bit |
| Možnosti připojení | |
| Rozhraní | PCI Express 4.0 |
| Počet HDMI portů | 2 |
| Počet připojení DisplayPorts | 3 |
| Verze HDMI | 2.1 |
| Verze DisplayPortu | 1.4a |
| Výkon | |
| Integrovaný TV tuner | |
| Verze DirectX | 12.0 |
| Verze OpenGL | 4.6 |
| HDCP | |
| Dvojité DVI | |
| G-SYNC společnosti NVIDIA | |
| Vzhled | |
|---|---|
| Typ chlazení | Aktivní |
| Chladicí technologie | ASUS Axial-tech |
| Počet ventilátorů | 3 ventilátor/ventilátory |
| Počet slotů | 2,7 |
| Osvětlení | |
| Barva podsvětlení | Více |
| Příkon | |
| Minimální systémové napájení | 750 W |
| Doplňkové napájení konektorů | 1x 8-pin |
| Hmotnost a rozměry | |
| Hloubka | 300 mm |
| Výška | 53,5 mm |
| Šířka | 133,6 mm |
| Údaje o balení | |
| Návod na použití | |
| Dodávané ovladače | |
| Přibalený software | ASUS GPU Tweak II |
| Typ balení | Krabice |